Güneş Paneli Temizlik Şirketi

rezidans temizliği

Güneş Paneli Temizliği

Güneş Paneli Temizliği Nasıl Yapılır ?

güneş Paneli Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler .


Güneş Paneli Temizliği – Güneş Paneli Temizlik Şirketleri Güneş Paneli Temizliği – Güneş Paneli Temizlik Şirketleri Günümüzde yenilenebilir enerji yöntemleri hızla artmakta ve uygulama sahaları genişlemektedir. Bunlardan en öne çıkan üretimlerden biri de güneş enerjisini kullanarak elektrik üretmektir. Güneş enerji panellerinin düzenli aralıklarla işinde uzman bir temizlik ekibi tarafından temizlenmesi verimliliğini artırarak daha fazla elektrik üretimi sağlayacaktır. Bu da size panel temizliği için ayırdığınız bütçenin amorte edilmesi anlamına gelmektedir. Güneş paneli
Güneş Paneli Temizliği – Güneş Paneli Temizlik Şirketleri
Günümüzde yenilenebilir enerji yöntemleri hızla artmakta ve uygulama sahaları genişlemektedir. Bunlardan en öne çıkan üretimlerden biri de güneş enerjisini kullanarak elektrik üretmektir. Güneş enerji panellerinin düzenli aralıklarla işinde uzman bir temizlik ekibi tarafından temizlenmesi verimliliğini artırarak daha fazla elektrik üretimi sağlayacaktır. Bu da size panel temizliği için ayırdığınız bütçenin amorte edilmesi anlamına gelmektedir. Güneş paneli konusunda tecrübeli gerekli temizlik ekipmanlarını bünyesinde bulunduran temizlik şirketleri size bu konuda gerekli desteği verecektir. İstanbul Yetkin TemizlikTemizlik Şirketi olarak bizler Türkiye geneli güneş paneli temizliği hizmeti sağlamaktayız.
Ülkemizin yıllık güneşlenmesi gün sayısı Dünya ülkeleri ile mukayese edildiğinde oldukça iyi bir durumda olduğumuz görünmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte birim alandan daha fazla verim elde edilmekte, üretim maliyetlerinin düşmesi ile daha ekonomik sistemler kurulabilmektedir.
Güneş paneli Güneş paneli temizliği yaparken
Ülkemizin önemli cari açık kaynağı olan enerji maliyetlerinin azaltılması için Devletimiz son yıllarda bu durumun değiştirilmesi için gerekli olan yasal değişlikleri yerine getirmeye başlamış olup, bu devam ettirilerek bireysel kullanıcılarında yararlanması için de gerekli olan teşviklerin hazırlıklarına başlamıştır.
Güneş enerjisi üretimi için kurulan sistemler ve yapıları bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayırmak incelememiz için daha sağlıklı olacaktır. Bireysel kullanıcılar daha çok Ev, İşyeri veya Fabrika bina çatılarını ( Düz yüzey olduğu için ) kullanmakta olup, çoklu panel ve grup paneller olarak sıralanmaktadır.
Kurumsal üreticiler ise daha çok tarla ve açık alanlarda sıralı olarak dizilmiş panel sistemleri ile üretim yapmaktadır. Buda bize farklı üreticilere farklı yöntemlerle temizlik hizmeti çözümü üretmek gerekliliği sunmaktadır. Sonuç olarak bir alana kurulan sistemler zamanla toz, kir, polen vb. etmenler ile verim düşüklüğü yaşamaktadır. Tozun panel üzerinde toplanması ile güneş ışınlarının geçişi azalmakta, oluşan bu katmanın micron yüksekliği ile üretim miktarında kayıplar yaşandığı bilimsel makalelere konu olmuştur. Bunu aşmanın en ekonomik yönetimi ise düzenli temizlik yapmaktır. Dünyada Türkiye’den önce bu alanda elektrik üretimi yapmaya başlayan ülkelerde bu soruna farklı tasarımlar ile farklı çözümler üretilmiştir.
Güneş enerji panellerinin temizliğinde aşağıda da bahsettiğimiz gibi 3 farklı temizlik sistemi uygulamaktayız. Şirketimiz güneş enerji panelleri temizliğini ve istenildiğinde bünyemizde barındırdığımız teknik ekibimiz tamir ve panel değişimlerini de yapmaktayız. Açık alanda bulunan güneş panellerinin etrafındaki yapani otların temizliğini de profesyonel bir şekilde düzenli aralıklarla yapılmaktadır.
Güneş Paneli Temizliğini Nasıl Yapılıyor? İstanbul Yetkin TemizlikVideolu Güneş Paneli Temizliği Çalışanlarımızca yapılan alt taraftaki videomuz ile kullanmış olduğumuz sistemler hakkında fikir edinebilirsiniz. Güneş paneli temizliği için iletişim sayfamızdan ulaşabilir, fiyatlandırma ve tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.
Manuel Olarak Kullanılan Temizlik Sistemleri Yukarıda belirtilen ev ve işyeri içi kurulmuş güneş enerji paneli temizliği için kullanışlı olan sistemdir.
Şebeke suyunun bir arıtma ünitesinden geçirilerek, Fotovoltaik paneller çoklu ve bir arada ise basınçlı su makinesi ile , Fv paneller sıralı ise basınçlı makineye gerek kalmadan yüksek alan cam temizliğinde kullanılan teleskoplar ile fırçalanarak yapılmaktadır. İnsan gücü ile yapılan bu işlemin özelliği değişik bina ve çatı sistemlerine rahatlıkla kullanılabilmesidir. Temizlik işlemini yapan firma ve çalıştırdığı personel işinin ehli kişilerden seçilmelidir. Kullandığımız araç ve gereçler her türlü arazi ve yapılarda bulunan Fotovoltaik panellerin temizliğini çok kısa sürede yapmaktayız.
Yarı Otomatik Temizlik Sistemleri İnsan Gücünü Daha Az Kullanan Sistemler Dünyada tarla veya açık alanlara kurulan kurumsal güneş eneji panellerinin açık alanda olmasından kaynaklanan kirlenmesini düzenli yapılmasını sağlayan sistemdir. Sıralı kurulan panellerin üzerinde çalışan sistem karşılıklı iki kişinin makineyi FV panel üzerinde itmesi ile kullanılır. Burada da su bir arıtma ünitesinden geçirilir, hortum vasıtası ile makineye aktarılır. Makine üzerinde olan silindir veya disk fırçaları aktarılan su, fırçaların dönmesi ile toz ve kir FV panel üzerinden uzaklaştırılır. Burada gerekli olan ekipmanların alanın büyüklüğü sebebi ile daha profesyonel ve daha büyük ebatlarıdır. Suyu arıtacak sistem kimi zaman araç üstüne monteli tanklar ile sağlanmaktadır.
Tam Otomatik Olarak Çalışan Kendinden Yürür Sistemler FT panel üzerine bırakılan makine kendi gücü ile hareket etmekte olup, Fotovoltaik paneller arasında geçişi için insan gücüne ihtiyacı gerekecektir. Yapısı gereği daha maliyetli olan sistem yarı otomatik sistemden daha üstün görünmemektedir.
Bu üç sisteminde ortak özellikleri saf su ile temizlik yapılması olup, saf suyun burada özellikle kullanılması kaçınılmaz bir gerekliliktir. Normal şebeke sularında bulunan mineral ve kireç FV hücrelerin yapısını bozacak olup, kullanım ömürlerini de kısaltacaktır. Ülkemizdeki şebeke sularının sertlik derecesi bölgelere göre farklılık gösterdiği için temizlik yapılacak bölgedeki suyun sertlik değeri iyi ölçülmeli ve buna göre arıtıcı ayarları değiştirilmelidir.
Güneş paneli temizlik ve bakım işleminin düzenli aralıklarla tekrarlanması sonucunda enerji kayıpları minimize edilerek daha verimli bir üretimin yapılması sağlanabilir. Bu sürecin sıklığı ve periyodu çevresel tozlanma ve yerel rüzgâr etkileri, bölgesel farklılık yaratmaktadır. Temizlik hizmeti için harcanacak ücret üretim artımı olarak geri döneceğinden, işletme için ilave bir maliyet oluşmamaktadır.
Yapılan uzun soluklu temizlik hizmeti anlaşmaları ile ciddi rakamlarda yatırım yaptığınız ürününüzü korur, enerji kayıplarınızı önler.
Villa temizliği nasıl yapılır?.

Rezidans Temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, öncelikle banyo temizliği, tuvalet temizliği, mutfak temizliği, oturma odası temizliği ve uyku odaları temizliğinde kullanılacak kimyasal ve teknolojik ekipmanın malzeme cinsine göre seçilmiş olması gerekmektedir. Rezidans Temizliğinde içinde kullanılan malzemeler mermer, granit, ahşap, plastik, boya yüzeyler, halı , perde ve kumaşların yıkamasında dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Villa temizliği nasıl yapılır konusunda aklınızda bulunan sorulara en doğru yanıtları bulabilmek ve en kaliteli, güvenilir hizmeti alabilmek için tam da en doğru adres Yetkin Temizlik desiniz.


Yetkin temizlik şirketi villa temizliği nasıl yapılır sorunuza çözüm olabilmesi de dahil olmak üzere pek çok alan ve bölgede hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Yetkin Temizlik Şirketi olarak Rezidans Temizliği,villa temizliği, yurt temizliği, ev temizliği, fabrika temizliği, inşaat sonrası temizliği, okul temizliği, ofis temizliği, iş yeri temizliği, araç temizliği, koltuk temizliği, perde ve kumaş temizliği, battaniye temizliği, halı temizliği, camii temizliği vb. gibi birbirinden farklı pek çok alan ve bölgede hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Temizlik işlerimizde çalışan ekibimiz şirketimize dahil olmadan önce alanında uzman kişiler tarafında temizlik ve hizmet ile ilgili bilgilendirme ve eğitimden geçmektedir.
Yetkin Temizlik Şirketi olarak hizmetlerimizde,

• Kaliteli ve güvenilir hizmet,
• Güler yüz, iş disiplini, sorumluluk bilinci ve hoş görüye sahip profesyonel temizlik ekibimiz
• Zamanında iş teslimi,
• İş ve işiçi sağlığı/ güvenliğinin varlığı ve korunması gibi hususların uygulanmasına büyük önem vermekteyiz.
Rezidans Temizliği nasıl yapılır konusunda ve diğer temizlik hizmetlerimizden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim ve adres bilgilerimizden 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Her temizlik servisinde aşağıdakileri içeren hizmetler sağlayacağız:

 • Banyolar
  Örümcek ağları kaldırılır, tozlanan yüzeyler temizlenir, zemin temizlenir, tuvalet taşları temizlenir, aynalar / krom armatürler temizlenir, duş kapıları temizlenir, fayans duvarlar,kalebodur döşemeler, küvet / duşakkabinler temizlenir.s
 • Uyku Odaları
  Yüzeyler elle silinir,zeminler elle temizlenir, genel tozlar alınır, örümcek ağları kaldırılır, isteğe bağlı olarak ilaçlama yaplılır, kapı ve kapı çerçeveleri spotlar temizlenir.
 • Yaşam alanları
  Yüzeyler elle silinir,halı, koltuklar yıkanır, örümcek ağları temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir, spotlar temizlenir, genel yüzeyler tozlar temizlenir, zeminler temizlenir.
 • Mutfak
  Tezgah üstü temizlenir, menfez dışında temizlenir,dolaların üst ve ön cam temizliği yapılır, damlama tavaları / cam üst yüzeyleri silinir, lavabo temizlenir ve krom kaplı yüzeyler temizlenir, temizlenmiş tüm cihazların üstleri kurulanır, genel toz alma çalışması yapılır, örümcek ağları sökülür,isteğe bağlı olarak ilaçlanır, mikrodalga, buzddolabı gibi ekipmanlar temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir.
Telefon: 0532 0 665 668
Fax: 0536 895 52 46
7/24 Saat: 05:00 am – 24:00 pm
7/24 Saat Hizmet
Hemen Randevu Al
Bir Sorunmu Var?

Messajın Başarılı Bir Şekilde Gönderildi!

Sanırım Bazı şeyler ters gitti lütfen sayfayı yenileyin!!!.