Gemi Yat Tekne Temizliği

rezidans temizliği

Deniz Araçları Temizlik Ve Bakımı

Gemi Temizliği Nasıl Yapılır ?

Gemi Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler .


GEMİ TEKNE YAT TEMİZLİĞİ DEZENFEKTESİ
GEMİ TEKNE YAT TEMİZLİĞİ
Gemi ve yatlar özel malzemelerden üretildiği için temizliğindede özel temizleme kimyasalları kullanılır. Yatlar sürekli olarak deniz içerisinde bulunduğundan dolayı sürekli olarak tuzlu su ile yani erozyon ile karşı karşıya bulunmaktadır.
Yat veya gemilerde bulunan yataklarınızı, minderlerinizi bakterilerden temizyecek şekilde uygun temizlik ürünlerini kullanırak yıkanması ve iyice temizlenmesi gerekir. Güverte ve zeminlerinin uygun deterjanlı sularla silinerek temizlenmesi gerekir.
Zeminlerde bulunan halıların son teknoloji,kaliteli püskürtmeli ve emme gücü yüksek vakum makineleriyle yıkanması ve temizlenmesi gerekir. Gemideki ve yattaki tüm sandalye ve koltuklarınızın sabunlu sularla silinmesi, kumaş döşemeli alanların tekstil temizlemeye uygun temizlik ürünleriyle yıkanıp temizlenmesi gerekir.
Yat ve tekne temizliği için açık denizde ve ya bulunduğu limanda hizmet verebilecek firmalar mevcuttur. Bunlar dipten uca temizlik işlemini yaparken siz keyfini çıkarırsınız.
Yat ve teknek temizliği yapan firmalar size ulaşabilecekleri alanda devreye girerek pislenmiş olan yat ve teknenizin temizliği en iyi şekilde yapıp kaliteli hizmet sunmaktadırlar.
Yat ve tekne temizliği için çalışan kaliteli firmaların tecrübeli elaman ve ekipleri işini titizlikle yapmaktadır. Bu firmalar hem kısa sürede hem de en iyi şekilde işlerini sonuçlandırmaktadır.
Yat ve teknenizin en uç alanlarına kadar yapılan temizlik sayesinde sağlıklı bir ortam ve güzel bir görünüm kazanan mekanlarınızda huzurla yaşayabilir ve temizliğin vermiş olduğu rahatlığı yaşabilirsiniz.
Özellikle yat sahiplerini ilgilendiren bu yazımızda yat temizliği hakkında bilgi vereceğiz. Yaz mevsiminde yat sahipleri ya da yat kiralamak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken en önemli konu yat temizliğidir.
Firmamız siz yat sahiplerine ve kullanıcılarına yat temizliği konusunda yardımcı olmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken nokta yatlar sürekli su ile temas halinde olduğundan dolayı küflenme gibi bir sorunla sıkça karşılaşılabilir.
Yat temizliği hizmeti verilmeden önce temizlenecek yatın sorunlu bölgeleri tespit edilmeli se soruna uygun malzemeler ile çözüm üretilmelidir. Yat temizliğinde uygulanacak ilk adım yatın üzerindeki pisliğin giderilmesidir.
Bilindiği gibi, temizlik hayatımızın her alanında olmaktadır. Temizlik ve hijyen hem insan sağlığı açısından hem de kullanılacak olan ürünlerin ve malzemelerin uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Şimdi sizlere, tank temizliği ve temizleme incelikleri hakkında bilgiler verelim.
Tank Temizliği Ve Tank Çeşitleri
Genellikle fuel oil tank temizliği yapılmaktadır. Fuel oil, %1 oranında içerisinde kükürt bulunduran bir yakıt türüdür. Fuel oilin üretilmesindeki amaç, doğaya daha az zarar vermesidir. Kullanılan fuel oil tankları ile de, oluşacak ve dışarıya çıkacak olan gazlar, yine aynı şekilde %1 oran ile havaya karışmaktadırlar. Genellikle, okullarda ya da büyük apartmanlarda ve iş yerlerinde kullanılabilir. Kullanımlarından dolayı, mutlaka temizlik yapılması şarttır. Çünkü içinde bulunan fuel oil yakıtı, katranlaşarak tankın içinde oksitlenmeye başlayacaktır. Bu yüzden tank temizliği birinci şarttır.
Tank Temizliği Nasıl Yapılır?
Tankın ilk önce drenaj vanasını açarak işe başlayın. İçinde bulunan fuel oili iyice boşaltın. Ardından, tankın kapağını açarak, kullanacağınız temizleme tozunu bir bardak suda çözdürerek, içine boşaltın.
Bunu yaparken, içine bir hava hortumu koymalısınız. Koyacağınız hava hortumu, döktüğünüz tozlu karışımdan çıkan gazların, dışarı atılmasını sağlayacak olmasıdır. Ancak, içine dökeceğiniz sıvının miktarını çok iyi ayarlamalısınız ki, çünkü tanka zarar verebilir ve hatta delebilir. Bu yüzden, tank temizliğinizi, oluşabilecek kazalara ve hatalara karşı, mutlaka işin ehli firmalara ve uzman kişilere yaptırın.
Daha sonra yatın içerisindeki deniz suyunun arındırılması gerekir. Yat temizliği yapılırken kullanılan ana temizlik malzemesi diğer temizlik sektörlerinde olduğu gibi su olmalıdır. İlk önce su ile kaba pisliklerinden ve tozlarından arındırılmalıdır.
Yat ve tekne temizliği yapmadan önce edinilmesi gereken temizlik ürünlerinin sert ürünler olamamasına özen gösterilmelidir. Genellikle yat ya da tekne gibi deniz araçlarının yüzeyleri suya dayanaklı yapılmaktadır fakat yine yüzey çizilmelerini önlemek amacı ile sert fırçalı ürünler tercih edilmemelidir.
Yat temizliği firması olarak sizler için en uygun ürünleri kullanmaktayız. Bu ürünler arasında özel olarak üretilen tekne sabunları ve yumuşak süngerler bulunmaktadır. Bu sayede yat temizliği esnasında herhangi bir çizilme ya da yıpranma gibi sorunla karşı karşıya kalınmaz.
Yatlar sürekli su ile özellikle deniz suyu ile temas halinde kaldığı için paslanma ya da küflenme gibi sorunlarla sıkça karşılaşılabilir. Bu gibi sorunlar olduğunda temizlik maddesi olarak düşük dereceli kireç çözücüler ile temizlik işlemini yapmaktayız.
Yat temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yat içerisinden deniz suyunun tamamen atılmasıdır. Genel yat içi temizlik işlemi bittikten sonra kurulama işleminin ve deterjandan tamamen arındırma işleminin iyi yapılması gerekmektedir.
Kurulama işlemi yapıldıktan sonra temizliği biten yatı parlatma işlemi yapılmalıdır. Yat temizliği işleminin en önemli noktası parlatma bölümüdür.
Parlatma işleminde sadece yatın parlatılması değil aynı zamanda yat yüzeyinde bulunan çizikler de giderilmelidir. Yatlar genellikle ahşap malzemelerden oluşturduğu için ahşap temizleme ürünlerine uygun olanları seçmelisiniz.
Ahşap malzemelerin bakımı özellikle su üzerinde sürekli bulunuyor ise düzenli aralıklar ile yapılmalıdır. Genellikle yatların en önemli bölümü güverte bölümüdür. Güverte bölümünü oluşturan malzemelerin daha dayanıklı olması gerekmektedir.
Yatların güverte bölümünde gemi güvertesinde de kullanılan malzemeleri kullanabilirsiniz. Böylece yatın güverte bölümü daha dayanıklı olacaktır. Ahşap malzemeyi böceklerden, yosun ve küflerden korumak için iki ya da üç kat koruyucu kullanmalısınız.
Firma olarak yat temizliği konusunda sizlere önerimiz özellikle güverte kısmında sert temizlik malzemeleri kullanmamanız olacaktır. Sizler de yat temizliği fiyatı ya da temizlik hakkındaki diğer sorularınız için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
Firmamız sizlere ahşap ya da metal yüzeylerin temizliğinde çizilmeme ve yıpranmam garantisi vermektedir. Yatın meydana getiren ham maddelerin özelliğine göre temizleyici ürünler kullanılmaktadır.
Parlatma işlemi yapılırken aynı zamanda çizilen ya da yıpranan yerlerin de onarımı yapılmakta ve yatınız sizlere teslim edilmektedir.

Rezidans Temizliği geniş yüz ölçümüne sahip alanlar üzerine inşa edilmiş yapılardır, bahçeli, havuzlu, oda sayısı fazla olan geniş metrekareli mekanladır. İçlerinde birçok yatak odası, banyo, tuvalet, lavabo, salon, teras veya balkon, mutfak, kiler vb. gibi bölüm ve alanları barındırmaktadır. Birden çok evi içinde barındıran villa tipi konutlar için hijyen çok önemli bir iş kolunu teşkil etmektedir.Buda ev sahibinin tek başına yapabileceği bir konu olmadağı anlamına gelmektedir. Ayrıca müstakil ev, daire gibi yapıların sterilizasyon ve dezenfektasyon işlerini yapmak bile çoğu kere bizim gibi profesyonel destek gerekirken yüz ölçümü geniş olan vilların temizlik, düzen ve hijyen işlemleri için doğrudan bu konuda uzman deneyimli, profesyonel kişilerden oluşmuş bir ekipten destek almak en doğru karardır.

. Villa temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler .

Rezidans tipi konut yapılarında kullanılan yapının fiziki ekipmanları kullanılan sıradan kimyasallardan korunmalı, ayrıca yüzey temizliğinde kullanılacak bez, solüsyonlar, şampuanlar, gibi diğer yardımcı ekipmanlar uzman bir kadro ile tespit edilen ekipmanlardan seçilmelidir.Burada dikkat edilmesi gereken temel unsur villa içinde kullanılan diğer süs gibi bir takım, enstrümanlar da kırılma darbe görme gibi çeşitli dolaylı zararlardan korunmuş olması gerekir.Burada villa temizliği bizim için çok değer verdiğimiz profesyonelliğimizin sahaya yansımış hali olmaktadır..

Villa temizliği nasıl yapılır?.

Rezidans Temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, öncelikle banyo temizliği, tuvalet temizliği, mutfak temizliği, oturma odası temizliği ve uyku odaları temizliğinde kullanılacak kimyasal ve teknolojik ekipmanın malzeme cinsine göre seçilmiş olması gerekmektedir. Rezidans Temizliğinde içinde kullanılan malzemeler mermer, granit, ahşap, plastik, boya yüzeyler, halı , perde ve kumaşların yıkamasında dikkatli ve özenli olmak gerekmektedir. Villa temizliği nasıl yapılır konusunda aklınızda bulunan sorulara en doğru yanıtları bulabilmek ve en kaliteli, güvenilir hizmeti alabilmek için tam da en doğru adres Yetkin Temizlik desiniz.


Yetkin temizlik şirketi villa temizliği nasıl yapılır sorunuza çözüm olabilmesi de dahil olmak üzere pek çok alan ve bölgede hizmet vermiştir ve vermeye de devam etmektedir. Yetkin Temizlik Şirketi olarak Rezidans Temizliği,villa temizliği, yurt temizliği, ev temizliği, fabrika temizliği, inşaat sonrası temizliği, okul temizliği, ofis temizliği, iş yeri temizliği, araç temizliği, koltuk temizliği, perde ve kumaş temizliği, battaniye temizliği, halı temizliği, camii temizliği vb. gibi birbirinden farklı pek çok alan ve bölgede hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
Temizlik işlerimizde çalışan ekibimiz şirketimize dahil olmadan önce alanında uzman kişiler tarafında temizlik ve hizmet ile ilgili bilgilendirme ve eğitimden geçmektedir.
Yetkin Temizlik Şirketi olarak hizmetlerimizde,

• Kaliteli ve güvenilir hizmet,
• Güler yüz, iş disiplini, sorumluluk bilinci ve hoş görüye sahip profesyonel temizlik ekibimiz
• Zamanında iş teslimi,
• İş ve işiçi sağlığı/ güvenliğinin varlığı ve korunması gibi hususların uygulanmasına büyük önem vermekteyiz.
Rezidans Temizliği nasıl yapılır konusunda ve diğer temizlik hizmetlerimizden yararlanmak için sitemizde bulunan iletişim ve adres bilgilerimizden 7/24 bize ulaşabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Her temizlik servisinde aşağıdakileri içeren hizmetler sağlayacağız:

 • Banyolar
  Örümcek ağları kaldırılır, tozlanan yüzeyler temizlenir, zemin temizlenir, tuvalet taşları temizlenir, aynalar / krom armatürler temizlenir, duş kapıları temizlenir, fayans duvarlar,kalebodur döşemeler, küvet / duşakkabinler temizlenir.s
 • Uyku Odaları
  Yüzeyler elle silinir,zeminler elle temizlenir, genel tozlar alınır, örümcek ağları kaldırılır, isteğe bağlı olarak ilaçlama yaplılır, kapı ve kapı çerçeveleri spotlar temizlenir.
 • Yaşam alanları
  Yüzeyler elle silinir,halı, koltuklar yıkanır, örümcek ağları temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir, spotlar temizlenir, genel yüzeyler tozlar temizlenir, zeminler temizlenir.
 • Mutfak
  Tezgah üstü temizlenir, menfez dışında temizlenir,dolaların üst ve ön cam temizliği yapılır, damlama tavaları / cam üst yüzeyleri silinir, lavabo temizlenir ve krom kaplı yüzeyler temizlenir, temizlenmiş tüm cihazların üstleri kurulanır, genel toz alma çalışması yapılır, örümcek ağları sökülür,isteğe bağlı olarak ilaçlanır, mikrodalga, buzddolabı gibi ekipmanlar temizlenir, kapı ve kapı çerçeveleri temizlenir.
Telefon: 0532 0 665 668
Fax: 0536 895 52 46
7/24 Saat: 05:00 am – 24:00 pm
7/24 Saat Hizmet
Hemen Randevu Al
Bir Sorunmu Var?

Messajın Başarılı Bir Şekilde Gönderildi!

Sanırım Bazı şeyler ters gitti lütfen sayfayı yenileyin!!!.